MPC25/80-75H180EA
● Multiple Control Modes, Intelligent Operation
● High Reliability, Long Lifetime
● Certified Safety with Comprehensive Protection
● Experience Serenity with Ultra-Quiet Performance
● Energy-Saving Efficiency with Low Total Cost of Ownership
● Hassle-Free Installation and Maintenance
Brand Name:
Quantity:
Shipping to:
Lead Time: working days
Lead Time: Contact
customer service
Add to compare
Payment Methods
Buyer Protection:
Free Exchange if the item has quality problems within 1 year. Learn more
Parameter Unit Value
Connection G1 1/2
Head 8m
Power 75W
Pump Housing Cast iron ,180 mm face-to-face between inlet and outlet ports
IP Rating IPX4D
Control Modes PWM A
Nominal Voltage 230V+10%/-15%,50/60Hz
Insulation Class Class F
Ambient Temperature -20℃ to +70℃
Media Temperature -20℃~+95℃
Storage Temperature -40℃ to +85℃
Maximum Altitude of Installation 2000m
EEI ≤0.21
Acoustic Sound Pressure Level ≤38dB(A)
Relative Humidity ≤100%
Maximum System Pressure 1.0MPa